Ptali jste se - Co znát před masáží?

Objednat se na masáž !
Povídání o masáži

Dárkové poukazy

Vystavuji individuálně se jménem obdarovaného. Po předchozí domluvě si dárkové poukazy na masáž můžete v Brně vyzvednout osobně v předem dohodnutém čase přímo u mne v masérně, nebo domluvit i jiný způsob, například poslat elektronicky.

 

Hygiena před masáží a současná bezpečnostní opatření

Vážení přátelé. V návaznosti na sled předchozích událostí a záplavu vládních opatření zde i já musím uvést několik slov ke Covidové situaci. Masáže a všechny procedůry u mne probíhají za dodržení VŠECH POTŘEBNÝCH bezpečnostních a hygienických pravidel. Desinfekce, hygienické potřeby a ochranné pomůcky jsou u mne samozřejmostí a jsou vám vždy k dispozici. V případě potřeby se u mne můžete před masáží i po masáži osprchovat.

Hygiena po masáži

Používám kvalitní přírodní masážní prostředky, které přímo nevyžadují koupel ihned po masáži a je lépe, když je ponecháte na kůži i účinkovat delší dobu. Můj masérský salón je vybaven kompletním sociálním zázemím. Pokud však budete mít pocit, že sprchu po této masáži potřebujete, můžete ji bez obav použít.

 

Konzultace zdravotních problémů

Konzultace zdravotních problémů

Konzultace poskytuji pouze na základě osobního setkání, nebo přímo při masáži, abych byl schopen správně posoudit stav nemocného. Emailové a telefonické poradenství provádím opět až po té, co jsem vás měl možnost poznat osobně.

Masáž ve spánku

Pokud masírovaný usne během masáže, znamená to s největší pravděpodobností, že má plnou důvěru v mé schopnosti a jsem tím potěšen. Masáž pak pokračuje dál tak, aby byla stále příjemná a náležitě účinná. Klient je po masáži šetrně probuzen a cítí se zrelaxován a uvolněn. Tím je umožněno nastartování samoléčebných procesů fyzického i duchovního těla.

 

Užívání léků a masáže

Na masáže se přichází právě proto, aby nebylo nutné užívat léky proti bolesti. Pokud přesto máte potřebu léky užívat, berte je prosím pouze v nejnutnějším případě, kdy jste si opravdu jisti, že jste vyčerpali všechny ostatní, dostupné možnosti. Používání většiny léků není překážkou v absolvování masáže. Přesto určitě neuděláte chybu, pokud mi sdělíte, jaké léky aktuálně užíváte.

Individuální problémy

Každý člověk je jedinečná bytost. Proto jsou také jeho problémy jedinečné. Před první masáží i před každou další masáží s Vámi rád zkonzultuji Váš aktuální stav a potíže, abych mohl správně přizpůsobit techniku a intenzitu masáže nebo se zaměřit o něco více na určitou partii Vašeho organismu. Vzájemná důvěra a komunikace mi pomáhá zkrátit čas potřebný k hledání účinného postupu a kombinace vhodných technik. Proto se nikdy nestyďte a svěřte se mi se svým problémem a představami o jeho řešení. Na masáž přicházíte také proto, abyste si odpočinuli. Je dobré užívat si masáž v klidu a ponořit se do tichého vnímání sebe sama. Pokud však máte potřebu, rád Vám budu naslouchat a komunikovat s Vámi po celou dobu masáže.

 

Masážní techniky

Většina masážních technik, které používám, nachází základ v učeních, vycházejících z prastaré Ayurvedy. Tyto masážní techniky se vzájemně víc, či méně prolínají a často je hledání jejich vyjímečně pojmenovaného zdroje zbytečné. Vyhneme-li se používání rádoby odborných názvů a cizokrajných výrazů, můžeme krátce říct, že se jedná o vyladění mysli, či harmonizaci duševního a fyzického těla. Otázkou zdraví se zabývám většinu svého krátkého života a masážím se samostatně věnuji od roku 1989. Za tuto dobu jsem si vypracoval vlastní Ajurvédské postupy, které respektují stav organismu, přání a potřeby klienta, stejně jako jeho naprostou individualitu a aktuální naladění.

Co je Ayurveda

Slovo Ayurveda pochází ze Sanskrtu a české "ajurvéda" je z něj odvozeno. Jeho význam je široký, ale většinou je překládáno jako “nauka o zdraví,” nebo také vědění o životě. V současné době se tímto názvem většinou označuje ucelená nauka o lidském těle a zdraví obecně.

 

Proč chodit na masáž

Moderní doba přináší člověku mnoho výhod, ale také klade větší zátěž na lidské zdraví a velmi často se stává, že jsou lidé unavení a nejsou v rovnováze. Tyto stavy se přímo či nepřímo odrážejí také na stavu svalového a kosterního aparátu. Vlivem působení stresu jsou svaly, šlahy, lymfatické cesty a další části těla dysfunkční a nejsou tedy schopny plnit své úkoly. Masáž Vám pomůže odbourat z těla látky, které se při stresu tvoří, ale působí také mechanicky a uvolňuje svalové spasmy.

Masáž je prastará technika, která přináší lidem úlevu od bolesti a rychlejší rekonvalescenci po úrazech. Slouží také jako podpůrná léčba a je vynikající jako prevence chorob.